15 Temmuz 2016 Cuma

Loreal Üç Etkili Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Herkese Merhabalar,

Bu kadar sık kullandığım ve şişe şişe bitirdiğim bir ürünü bloguma yazmasam olmazdı. Karşınızda Loreal üç etkili kusursuz temizleme suyu:)
 Öncelikle vaatlerine bakalım; 
*Ovalama ve durulamaya gerek duymadan makyajı temizler, cildi rahatlatır ve yatıştırır. Cildi tahriş etmez.
*Parfüm içermez. Hipoalerjeniktir.
*Üç etkili; kuru ve hassas ciltler için hazırlanmıştır; tüm makyaj izlerini ve kiri temizler, cildin güzelleşmesini sağlar.Ürün üzerinde yazan tüm vaatleri bende gerçekleştirdi. Bu bitirdiğim 8. şişem. Göz, yüz ve dudak makyajımı disk pamuğa Loreal kusursuz makyaj temizleme suyunu uygulayarak temizleyebiliyorum. 3 ya da 4 disk pamuk bunun için yeterli oluyor. Temizleme suyunu pamuğa döküp göz kapaklarımın üstünde 1 dakika bekletip tek hamlede çekiyorum. Böylece ovalamadan makyajım temizlenmiş oluyor.

Krem temizleyici veya yağ bazlı bir temizleyici olmadığı için de durulamaya gerek kalmıyor. Kesinlikle çok pratik, benim gibi üşengeçler için bulunmuş:) 
Makyajımı Loreal kusursuz makyaj temizleme suyu ile temizledikten sonra; yüz yıkama jelim ile kalan kalıntıları temizleyip, %100 gül suyu Rosence ile doğal tonikleme ve ardından serum uygulayıp bakımımı tamamlıyorum.


Olumlu ve olumsuz yanlarını karşılaştıracak olursak;
 *Makyajı kusursuz temizliyor, durulamaya ve ovalamaya gerek kalmıyor. Yağlı ve kremsi bir yapısı olmadığı için daha temiz bir his bırakıyor.

*Ancak yoğun göz makyajında tekrar tekrar uygulamak ya da çift fazlı(yağlı) Loreal göz temizleme ürününden yardım almak gerekebiliyor.

*Verdiği pürüzsüz temizlik hissini ve şeffaf hipoalerjenik yapısını beğeniyorum.

*Ancak bu temizlik hissi ciltte gerilmeye sebep olabiliyor, ardından su bazlı bir nemlendirici uygulaması istiyor. Makyajımı gece çıkardığım için gece nemlendiricimi ya da loreal skin perfection serisinden serumumu uyguladığımda bu gergin histen kurtuluyorum. Kuru ciltlerin çok hoşuna gitmeyebilir bu durum.

Loreal kusursuz makyaj temizleme suyu yeniden alacağım, her indirimde yedekleyeceğim bir ürün. Fiyat olarak bir kaç katı olan  " micellar temizleme suyu" diyince akla gelen ilk ürün, şeffaf temizleme sularının atası Bioderma H2O'yu da en kısa zamanda denemek istiyorum. Böylece ikisi arasında bir karşılaştırma yazısı da yazabilirim sizlere.

Sevgiler
Damla

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...