27 Aralık 2015 Pazar

Nivea Profesyonel Yüz Temizleme Seti

Merhabalar,

Nivea profesyonel yüz temizleme seti blogumun bugünkü konuğu. Haydi başlayalım:)

Setin içeriğinde; 2 adet Nivea canlandırıcı temizleme jeli, 1 adet yüz temizleme fırçası, yedek fırça başlık, 2 kalem pil ve kullanım kılavuzu ile garanti koşulları içeren belgeler var.


Henüz yeni kullanmaya başladığım yüz temizleme seti için ilk deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Uzun dönem etkileri ile ilgili de ikinci bir post yazabilirim.

Öncelikle hem İngilizce hem Türkçe olarak kutudan çıkan kullanım talimatlarını dikkatlice okumak gerekiyor.

*Yüzümüzü ılık su ile ıslatarak yüz temizleme jelini uyguluyoruz. Ardından yüz temizleme fırçamıza pillerini yerleştirip düşük hızda çalıştırmaya başlıyoruz.

*2 hız kademesi olmasına rağmen "Low" kademesinde yani düşük hızda kullanmamız öneriliyor.

*Yüzümüze bastırmadan, dairesel hareketlerle toplamda 1 dakika uygulanması ve yanaklarımız için 20'şer saniye, alın bölgemiz için 10 saniye, çene bölgemiz için 10 saniye uygulanması tavsiye ediliyor.

*Kullanım sonrası yüzümüzü ılık su ile duruluyoruz. Yüz temizleme fırçasını kapatarak, fırça başlığını çıkarıyoruz ve suyla temizliyoruz.

Ta daaa temiz cildimizin tadını çıkarıyoruz.


Dikkat edilmesi gereken durumlar ise;

*Kuru cilde uygulanması tavsiye edilmiyor. Gerçekten ciddi bir temizleme işlemi yaptığını düşünecek olursak kuru ciltlerde hassasiyete ve aşırı kurumaya sebep olabilir.

*Göz çevresinden kullanılması tavsiye edilmiyor. Göz çevresinin total cildimize oranla 10 kat daha hassas ve daha ince olduğunu düşünürsek oldukça ciddi bir uyarı.

*2 hız seviyesi olmasına rağmen düşük hızda kullanılması ve derinin inceldiği bölgelerde ve sıcak su ile kullanılmaması gerekiyor. Bu hatalar tahriş gücünü arttırabilir.

*Sabah ve akşam olmak üzere günde en fazla 2 kez kullanılması tavsiye ediliyor. Hatta cihazın ilk günlerde sadece 1 kez kullanılması gerektiği vurgulanıyor. Karma yapıda ve karma hassaslığına sahip cildim için ben günde 1 kez kullanmayı düşünüyorum. 

*Problemli, hassas, sivilceli, kuru ve tahriş olmuş, güneşten zarar görmüş,açık yaralı ciltlerin kullanmaması gerekiyor.

*Her kullanım sonrası fırçanın sadece su ile temizlenmesi ve pillerin çıkarılması da öneriliyor.

*Son olarak, beklenmeyen bir etki karşısında kullanımın bırakılması vurgulanıyor.


Gelelim benim yorumlarıma; 

*Clarisonic, yüz temizleme sistemlerini oldukça merak ettiğim için uygun fiyatlı bir ön alternatif oldu bana.

*2 adet fırçası var, devamında fırçaları garanti koşulları bölümündeki numaradan temin edip edemeyeceğimi ya da ne kadar ücretle temin edebileceğimi bilmiyorum. (Aramak lazım:)

*Fırçaların kılları oldukça yumuşak ve bastırarak uygulanmadığında tahrişe yol açabileceğini sanmıyorum. Yine de cildi temizlemek adına kullanım koşullarına uyulmadığında ciddi sorunlar yaratabilir, dikkat etmek lazım. Bence ürün modern bir keseleme yöntemi olarak tanımlanabilir. Bu yüzden 1 dakikadan fazla kullanım yarar yerine zarar getirebilir.

*Cildime masaj yapar gibi yumuşak dokulu olduğunu ve kan akışını hızlandırıcı o karıncalanma hissini hissettim. Bastırmadan ve kendi jelini uygulayarak kullandım. 

*Kullanım talimatlarında olmamasına rağmen; bence peeling etkili yani tanecikli bir yüz temizleme jeli ile kullanılmaması gerekir. Çünkü zaten dönen başlık ciltteki ölü hücreleri temizleyen soyucu bir peeling etkisi yaratıyor, bir de tanecikli yapı tahriş oranını arttırıcı double bir etki yaratacaktır. Aman dikkat:)

*Kullanım sonrası cildimde ferahlık ve temizlik hissi oluştu. Bende herhangi bir kızarıklık oluşmadı ama oldukça gerilen cildimi hemen su bazlı bir nemlendirici ile nemlendirdim. Gerginlik hissi ortadan kalktı.

*Burun gibi siyah nokta oluşan ve gözenek tıkanıklığına meyilli bölgelerde, pürüzsüz bir doku elde ettim.

*Setin içeriğindeki yüz temizleme jelleri normal ve karma ciltler için olup, makine için de uygun olan cilt tipine göre seçilmiş. İçeriğinde E vitamini ve Hydra IQ var. Bu da temizlerken, Hydra IQ ile nem dengesini ve E vitamini ile de beslemeyi vaat ediyor.


*Bu tarz derinlemesine temizleyen elektronik fırçaları merak edenler için uygun fiyatlı ve orta sekmen bir deneyim olabilir. 

*Set fiyatı 39.90 lira olmasına rağmen şu günlerde %50 indirimde 19.90'a sahip olabilirsiniz.


Sevgiler,
Damla❤4 yorum:

 1. Bugün indirimden bende alıcaktım fakat hassas ciltlere olmadığı için geri vazgeçtim ☺️ ama hala alsam mı acaba diye düşünüp duruyorum ☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet hassas ciltler için önerilmiyor:) karma olmasına rağmen cildimde o gerginliği hissettim ☺️

   Sil
 2. İyide nerden alacağımızı yazmadıktan sonra bilgi vermenin ne faydası var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2015 tarihli bu yazımdaki ürünü ben migrostan almıştım, eğer hala varsa ( bilemiyorum) kozmetik marketlere (gratis, watsons) bulabilirsiniz.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...