9 Mayıs 2016 Pazartesi

Bh Kozmetik "Missy Lynn" palet

Merhabalar herkese,

Bh kozmetik alışverişimle ilgili detayları şurada ve sık sorulan soruları da şurada blogumda paylaşmıştım.
Paletler ile ilgili kullandıkça oluşan deneyimlerimi de yazmak istedim, 5 palet arasından Missy Lynn palet ile başlayalım öyleyse:)Öncelikle Missy Lynn, makyaj videolarını izlemeyi sevdiğim vloggerlardan biri. Youtube kanalından kendisini ve videolarını takip edebilirsiniz. 
Palet ise mor renkli dış kabı ve the balm paletlerindeki gibi karton ambalajı ile dikkat çekiyor. Üzerinde zincir desenleri ve sevgili Missy Lynn'in öpücüğü var. Mıknatıslı karton ambalajı açınca bir ayna ve Missy Lynn'in "Start with Confidence. Finish with Success." mottosu ve imza niteliğindeki öpücüğü bizi karşılıyor. "Özgüvenle başla, başarı ile bitir." doğru bir çeviri olur sanıyorum bu motto için.

Gelelim palete; Palet, 6 adet göz farı ve 2 adet fırınlanmış aydınlatıcı içeriyor. Farlar oldukça yumuşak dokulu ve pigmentli. Far bazı olmaksızın kullandığımda renk aktarımını oldukça başarılı buluyorum. Sizler için kolumda renkleri swatchladım, bu renklendirmeyi parmağımı dokundurup tek hamlede yaptım. Baz ile ya da iki kat uygulama ile renk yoğunluğu daha iyi arttırılabilir. Kolay yorumlayabilmek için renkleri de numaralandırdım. Haydi başlayalım;


*Paletteki farlardan 3 numara pembe ışıltılı sedefli bir bej, göz pınarlarını aydınlatmak ve baz far olarak iyi iş çıkarıyor.

*4, 5 ve 6 ise paletteki toprak tonları, 4 bronz bakır kahve, 5 daha mat gül kurusu tonlu soğuk bir kahve, 6 ise tam bir turuncu kahve rengi, katlanma bölgesi için derinlik sağlayan özellikle bu dönem revaçta bir renk mercan-turuncu tonlu.

*7 numara ise paletin ortasında yer alan mor, açıkçası ilk olarak mor fara çok sıcak bakamadım, hatta palette en kullanmayacağım renk olur sandım. Ancak paletteki kahvelerle uyumuna daha sonra bayıldım. Kahve&mor kombinasyonunu mutlaka denemelisiniz. Diğer farlara oranla daha az ışıltılı bir yapısı var.

*Son rengimiz ise 8 paletteki en koyu göz farı, yine mor alt tonlu bir lacivert. Gölgelendirme ve kirpik diplerinde hat belirleme için ideal bir renk.


*Gelelim aydınlatıcılara, 1 ve 2 numaralı baked highlighterlar yoğun ışıltılı ve çok pigmentliler, yapıları çok güzel. 
Ancak renk olarak beni hayal kırıklığına uğrattıklarını da belirtmeliyim. Çünkü cildim açık buğday rengi olduğu için benim kendime yakıştırdığım aydınlatıcı türü genelde inci&pembe ve altın tonları oluyor. Aslında paletteki 1 numara altın rengi gibi dursa da içinde kızıllık barındıran bir aydınlatıcı; 2 ise tam bir bakır tonu. Kısacası aydınlatıcılar, bronz tene güzel yakışacağına inandığım tonlarda. Ben de allığıma karıştırarak ve göz farı olarak değerlendiriyorum. Belki bronzlaştığımda daha iyi uyum sağlarlar yüzüme.Genel olarak Bh kozmetikten aldığım bu paleti sevdim. Eğer Bh kozmetikten beş değil de; tek bir palet alacak olsaydım, bu büyük hayranı olduğum Carli Bybel'den sonra Misyy Lynn palet olurdu kesinlikle.
Fiyatı: 9$

 Sevgiler,
Damla

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...